top

Zakład Czernihów

Fabryka kabli i przewodów „TF Kabel Ukraina” w Czernihowie (Ukraina) została założona w 2002 roku. Wspólne przedsięwzięcie polsko-ukraińskie zostało w całości przejęte przez grupę TELE-FONIKA Kable w czerwcu 2007 roku. W momencie przejęcia zakład miał możliwość produkcji samonośnych przewodów AsXSn oraz przewodów aluminiowych do 1 kV zgodnych z ukraińskimi standardami.
Do chwili włączenia spółki w struktury TELE-FONIKI Kable zakład zatrudniał blisko 70 pracowników, a powierzchnia produkcyjna wynosiła ok. 2600 m². W wyniku zrealizowanej inwestycji zwiększyła się do około 6 tys. m². Firma obecnie zatrudnia około 100 pracowników. Jednocześnie zakład został wyposażony w nowoczesne linie produkcyjne i technologię ich obsługi.
Nr w jednolitym ukraińskim rejestrze firm (YeDRPOU):  32194971
UA VAT Nr: 3219497252691

Profil produkcji: 

Obecnie spółka „TF Kabel Ukraina” może się poszczycić możliwością produkcji kabli niepalnych (N)HXH i N2XH wg niemieckiej normy VDE, samonośnych przewodów napowietrznych AsXSn, przewodów aluminiowych i miedzianych do 1 kV zgodnie z ukraińskimi standardami, w tym przewodów montażowych z wykorzystaniem miedzianych żył klasy 5.

Dane adresowe