top

Grupa TELE-FONIKA Kable

Podstawowe informacje

Grupa TELE–FONIKA Kable S.A. (TF Kable) znajduje się w światowej czołówce firm branży kablowej, jest trzecim w Europie producentem kabli i przewodów o znaczącym potencjale rozwojowym, ze stuprocentowym polskim kapitałem. Produkty wytwarzane w naszych zakładach znajdują swoich odbiorców w ponad 80 krajach. W swoim asortymencie posiadamy 25 tys. typów kabli. Spółka łączy dobre tradycje przemysłu kablowego w Polsce oraz innowacyjne rozwiązania techniczne. W skład Grupy TELE-FONIKA Kable wchodzi obecnie 7 spółek handlowych odpowiadających za dystrybucję naszych wyrobów na całym świecie, 6 zakładów produkcyjnych (4 zlokalizowane w Polsce, 1 w Serbii, 1 w Ukrainie) oraz Zakład Recyklingu Odpadów Kablowych w Bukownie (Polska).

Wiodący dostawca kabli i systemów kablowych

TELE–FONIKA Kable powstała w wyniku konsolidacji kilku zakładów przemysłu kablowego, działających w całej Polsce oraz dwóch fabryk zagranicznych. W 1992 r. w Myślenicach otworzono pierwszą jednostkę firmy pod nazwą Zakłady Kablowe TELE–FONIKA S.C. Dzisiejsza pozycja firmy jest wynikiem dynamicznego rozwoju, osiągniętego dzięki zrealizowanym projektom inwestycyjnym - wybudowaniem nowego zakładu w Krakowie-Bieżanowie oraz włączeniem w obręb struktury organizacyjnej czterech istniejących już na rynku polskim zakładów kablowych o kilkudziesięcioletniej tradycji. Obecnie, w ramach TELE-FONIKI, działają cztery zaklady produkcyjne, zlokalizowane w kraju (Kraków-Wielicka, Kraków-Bieżanów, Bydgoszcz, Myślenice) i po jednym w Serbii i na Ukrainie.

Specyfika branży

TELE-FONIKA Kable, walcząc o pozycję na rynku z wyspecjalizowanymi koncernami z Niemiec, Francji, Włoch, Stanów Zjednoczonych i Japonii, spełnia wszystkie wysokie standardy technologiczne. Spółka posiada 460 certyfikatów jakościowych na produkowane wyroby, przyznanych przez 34 renomowane centra certyfikacji na świecie.

Produkty TELE-FONIKI Kable mają zastosowanie we wszystkich istotnych sektorach gospodarki. Jesteśmy uznanym i sprawdzonym dostawcą kabli i przewodów miedzianych, aluminiowych, światłowodów, stosowanych przez wiodące światowe firmy sektora energetycznego, telekomunikacyjnego, elektronicznego, stoczniowego, wydobywczego.

Naszym celem jest dostarczanie produktów o najwyższej jakości i konkurencyjnej cenie.